piątek, 23 marca 2018

Pomoc dydaktyczna: Duża/wielka - mała litera

W dzisiejszym poście znajdziecie darmowe materiały do pobrania, które kształtują utrwalanie liter zarówno pisanych, jak i drukowanych, ale w aspekcie łączenia w parę takiej samej litery dużej (wielkiej) z jej odpowiednikiem w formie małej litery. Jest to kolejna pomoc z serii utrwalania liter - zapraszam do poprzedniego wpisu.

Uprzedzając wszelkie komentarze,że używa się tylko sformułowania duża litera albo tylko wielka litera zapraszam do lektury tutaj, gdzie pozwolę zacytować fragment: Jedni wolą pisać dużą literą, inni wielką literą – to kwestia wyłącznie upodobań, żadnych zakazów ani nakazów tu nie ma. Dlatego też pomoc nosi tytuł duża/wielka litera.


Pobrane materiały możecie wydrukować i zalaminować, a zadaniem dziecka będzie zaznaczanie prawidłowej odpowiedzi za pomocą różnych sposobów. Ja najczęściej korzystam z dwóch - zaznaczania klamerką albo zaznaczania za pomocą mazaków - stempli. 


Po więcej pomysłów w jaki sposób można jeszcze zaznaczać prawidłową odpowiedź zapraszam do poprzedniego wpisu z serii, gdzie pokazałam trzy inne sposoby! :)

Oczywiście liczę również na Waszą kreatywność i jeśli wymyślicie, jakieś inne sposoby to koniecznie się nimi podzielcie pod postem w komentarzu, abyśmy wszyscy mogli się nimi zainspirować. 
To bardzo proste i do tego masz do wyboru kilka opcji :) Zapraszam Cię na chomika TUTAJ bądź na dysk Google TUTAJ  -Wyższa jakość ściąganych materiałów!
Korzystasz z materiałów? Zostaw po sobie jakiś ślad😍 

4 komentarze:

 1. Świetny pomysł. Zrobiłam kiedyś coś podobnego, ale dla par pisana i drukowana litera. Muszę to odkopać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. witam, czy mogłabym prosić o kontakt? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam :) Oczywiście tylko nie wiem w jaki sposób mogę się skontaktować :) Proszę skorzystać z zakładki kontakt i napisać do mnie e-mail :)

   Usuń