czwartek, 27 kwietnia 2017

Figury geometryczne - karty pracy


Pracuję z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i widzę, jaki spory kłopot sprawia im rysowanie trzech prostych figur geometrycznych - koła, kwadratu i trójkąta. Dlatego postanowiłam stworzyć karty pracy, które dzięki prostemu ćwiczeniu, jakim jest rysowanie po śladzie ułatwią naukę rysowania ich. 

Oczywiście pomysły na wykorzystanie pozostawiam Wam - ja polecam oprócz zwykłego wydrukowania ich coś, co dodatkowo urozmaici i uatrakcyjni dzieciom pracę - włożenie kart pracy do koszulki biurowej lub przeźroczystej, plastikowej obwoluty/teczki na dokumenty. To pozwoli na to, że będą mogły po nich rysować mazakiem suchościeralnym i zmazywać - a to dla nich duża frajda! Moje dzieciaki to uwielbiają i zdecydowanie chętniej pracują na takich kartach podczas terapii. 

Dodatkowo karty pracy z trudniejszą wersją, czyli z dorysowywaniem drugiej połowy:


To bardzo proste i do tego masz do wyboru kilka opcji :) Albo poprzez kliknięcie w interesującą Cię kartę i zapisanie jej poprzez: Zapisz grafikę, jako... albo zapraszam Cię do chomika TUTAJ bądź na dysk Google TUTAJ (Wyższa jakość ściąganych materiałów!).
Korzystasz z materiałów? Zostaw po sobie jakiś ślad😍 

7 komentarzy:

 1. Świetny pomysł! Cieszę się, że w blogosferze są jeszcze osoby, które tak dbają o potrzeby naszych maluchów. Dobra robota! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe podejście do tematu, muszę przyznać, że odwalasz kawał dobrej roboty! Oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo estetyczne i bardzo metodycznie przemyślane pomysły...spożytkuję

  OdpowiedzUsuń
 4. Swietnie opracowane materiały, na pewno wykorzystam- dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne pomysły. Dziękuję. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń