poniedziałek, 6 marca 2017

Darmowe plakaty, książki i materiały do pracy z dziećmi - bookshop.europa.eu cz.2

Właśnie otworzyłam kolejną paczkę z Francji z nową dostawą darmowych materiałów, które można wykorzystać do pracy z dziećmi. Jestem bardzo zadowolona, bo tym razem udało mi się zamówić dużo pozycji, które na pewno wykorzystam. Jeśli jesteście ciekawi, co zamówiłam ostatnim razem zajrzyjcie TUTAJ, a tymczasem zapraszam na dzisiejszy post.


1. Odkryjmy Europe jest genialną pozycją, która w prosty i przystępny sposób przedstawia wiele ciekawych informacji i faktów dotyczących zarówno Europy, jak i słynnych Europejczyków, czy historii tego kontynentu. Do tego ma piękne kolorowe ilustracje. Myślę, że dzieci z chęcią będą ją nie tylko czytać, ale i oglądać. Zachęcam do zamówienia, bo starsza wersja tej książki szybko się skończyła i ciężko było ją zamówić! :)

 2. Europa na kolorowo będzie szczególnie przydatna, wtedy kiedy będziecie z dziećmi poznawać różne kraje i ich flagi. Pozycja ta to nic innego, jak kolorowanka w której znajdziemy właśnie wszystkie flagi krajów europejskich, a oprócz tego na kilku pierwszych stronach znajdują się same obrazki flag, dzięki czemu dzieci mogą same sprawdzić, czy dobrze coś pokolorowały. 

3. Travel book jest to taki mini przewodnik po Europie, który składa się z notesu, książeczki z naklejkami, mapy Europy oraz dwiema książkami zawierającymi różne ciekawe informacje. Przyda się nie tylko podczas podróżowania po Europie, ale także na pewno urozmaici zajęcia o tej tematyce.

4. On the farm to rewelacyjna pozycja, która pokazuje życie na farmie w formie kolorowanek dla dzieci. To, co szczególnie się przyda to fakt, że kolorowanki pokazują w jaki sposób powstają różne produkty np. chleb czy mleko. W związku z czym idealnie przyda się podczas zajęć w których będziecie omawiać z dziećmi wieś, czy to, skąd się biorą dane produkty.

Dajcie znać jeśli udało Wam się znaleźć jakieś inne ciekawe pozycje na tej stronie, ja z chęcią skorzystam z waszych inspiracji. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o stronie bookshop.europa.eu i nie wiecie, jak z tej strony korzystać i jak zamawiać to odsyłam do poprzedniego wpisu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz