poniedziałek, 12 grudnia 2016

DIY: Proste śnieżynki z papieru | Świąteczne inspiracje!


To już najwyższa pora na jakieś świąteczne inspiracje :) Pomysłów w głowie mam milion! Ale niestety z czasem jest już trochę gorzej. A skoro o czasie mowa to dzisiaj coś na prawdę szybkiego do zrobienia - najprostsze na świecie śnieżynki z papieru! Robi się je w kilki krokach i myślę, że nie ma osoby, która sobie z nimi nie poradzi. 
Oczywiście możemy je wykorzystać do dekorowania sali, ale także jako pomysł na ciekawą pracę plastyczną, która dzięki połączeniu zaginania kartki, rysowania i wycinania będzie idealnie ćwiczyć motorykę małą dziecka. 

Pierwszy krok: Ustawiamy kartkę w pionie i zaginamy prawy róg - tak, aby powstał trójkąt. Odcinamy powstały na dole prostokąt. 


Drugi krok: Ma zostać nam trójkąt, który ustawiamy w pozycji jak na zdjęciu. Następnie zginamy go na pół, tak aby wyznaczyła nam się linia według, której będziemy zaginać rogi.


Trzeci krok: Zaginamy rogi trójkąta do środka tak żeby powstała konstrukcja znajdująca się na drugim zdjęciu. I to koniec! :) Teraz pozostaje tylko rysowanie wzoru śnieżynki:

Do zdjęcia narysowałam dla Was wzory markerem żeby były lepiej widoczne. Polecam rysowanie tylko ołówkiem ponieważ mazak czy marker będzie potem nieestetycznie wyglądał, a ołówek zawsze może zmazać. Poniżej wrzucam jak wzory wyglądają w pełnej okazałości po rozłożeniu:

Trzy proste śnieżynki w trzech prostych krokach. Ostrzegam jedynie przed tym, że takie wycinanie wciągnie Was, a ręce potem niemiłosiernie bolą... ;) Owocnej pracy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz